Jako indywidualnie stworzeni ludzie mamy ogromny przywilej wobec aniołów. Może pamiętasz, że aniołowi, który ukazał się Korneliuszowi w Dziejach Apostolskich 10, nie wolno było wymieniać imienia Jezusa ani mówić mu o zbawieniu, ale my jesteśmy. Jest tak, ponieważ ten święty i przywilej był i jest zarezerwowany dla mężczyzn i kobiet, ludzi takich jak ty i ja. Aniołowi wolno było powiedzieć tylko: „Teraz poślij ludzi do Joppy i poślij do Szymona Piotra (w skrócie z Dziejów Apostolskich 10: 5). Ten potężny anioł z głębin nieba musiał się pokłonić wyższemu przywilejowi Piotra jako człowieka niż anioł.

Świetnym sposobem na szerzenie przesłania ewangelii jest moc radia. Koszt w porównaniu z alternatywnymi mediami jest bardzo niski, a radio może być dostosowane do konkretnego zasięgu, czy to w celu zwiększenia świadomości przyczyny lub usługi, czy też zwiększenia liczebności społeczności w celu szerzenia powołania Pana aby wypełnić przesłanie ewangelii. A ponieważ radio jest pasywnym medium, w przeciwieństwie do druku lub telewizji, ludzie mogą robić inne rzeczy, mając do czynienia z przekazem radiowym. To duży plus w naszym dzisiejszym intensywnym życiu.

Czas ma zasadnicze znaczenie, w rzeczywistości Biblia mówi o nim jako „nieuchronnie”. I dopóki ewangelia jest wieczna, nie mamy wieczności, aby ją głosić. Każdy z nas ma teraz indywidualne „wezwanie do działania”, aby zrobić wszystko, aby dotrzeć do jak największej liczby dusz i uratować je w wiecznym zbawieniu. Istnieją dosłownie setki sposobów, aby to zrobić.

Niedawno technologia i media otworzyły nowe drzwi, jak nigdy dotąd, aby zalać bramy niebios, znajdując setki indywidualnych sposobów głoszenia zbawienia Chrystusa. Doskonałym sposobem, który się sprawdził, jest nadawanie.

Radio można również dostosować. Przy tak wielu mniejszych i unikalnych stacjach oraz tak szerokiej gamie formatów, radio jest tak naprawdę jedną z niewielu platform komunikacyjnych, które można dostosować do pojedynczego połączenia. Załóżmy na przykład, że kościół, służba lub sprawa humanitarna chcą wyjść poza „cztery mury” obecnego zasięgu. Radio to doskonały sposób na zrobienie tego przy bardzo niewielkich zasobach. Wynika to z faktu, że tworzenie treści radiowych jest łatwe - istniejące kazania mogą być często modyfikowane dla radia - i jest stosunkowo niedrogie.

Chodzi również o przeniesienie zasięgu z chrześcijańskiej stacji radiowej na kraj, w którym liczba faktycznie nawróconych chrześcijańskich słuchaczy, którzy są naprawdę bogaci w zbiory, jest w rzeczywistości mniejsza - coś, co Bóg nazywa nas w Dziejach Apostolskich myśleć więcej niż tylko.

Istnieje kilka wspaniałych zasobów, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z radia, aby podnosić świadomość swojej posługi i jak używać radia do głoszenia ewangelii. Niektóre z nich można znaleźć w Internecie w „Gospel Radio Today”, aby dowiedzieć się więcej.