Radio zostało wynalezione po odkryciu telegrafu i telefonu. To trio technologii jest powiązane. Radio zaczęło się jako telegrafia bezprzewodowa. W rzeczywistości wszystko zaczęło się od wielkiego odkrycia fal radiowych. Fale te mogą transmitować muzykę, mowę i obrazy w powietrzu. Ponadto wiele urządzeń, takich jak telefony komórkowe, radio i telewizja mikrofalowa, działa na falach elektromagnetycznych.

W 1860 roku szkocki fizyk James Maxwell przewidział fale radiowe. W 1886 inny ekspert Heinrich Hertz zademonstrował projekcję zmienności prądu elektrycznego w postaci silnych fal radiowych.

Po wynalezieniu telefonu eksperci odkryli, że muzykę można przesyłać przez linie telefoniczne. Ekspert Guglielmo Marconi odkrył, jak radzić sobie z sygnałami radiowymi. Był włoskim odkrywcą, który wykazał wykonalność komunikacji radiowej. Zafascynowało go odkrycie przez Hertza fal radiowych. Uświadomił sobie, że fale radiowe mogą wysyłać i odbierać wiadomości telegraficzne. Nazwał to potężnym telegrafem bezprzewodowym.

W 1896 r. Zakodowane przez niego sygnały zostały przesłane w odległości zaledwie mili. Następnie Marconi dostrzegł potencjał i złożył rządowi włoskiemu ofertę, która została odrzucona. Po przeprowadzce do Anglii zrealizował patent i przeprowadził eksperyment. W 1898 r. Marconi przyniósł wyniki regat Kingstown do biura gazety w Dublinie. To była pierwsza publiczna transmisja tego wielkiego wydarzenia sportowego. Wkrótce założył swoją fabrykę radiową i nawiązał połączenie między Wielką Brytanią a Francją. W 1901 r. Nawiązał również połączenie z Ameryką. Za swój wynalazek otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki w 1909 roku.

Problem polegał na tym, że telegraf bezprzewodowy transmitował tylko sygnały. Transmisja mowy za pomocą tej technologii rozpoczęła się w 1921 roku. W 1922 roku Marconi przekazał nam wiadomości o transmisjach krótkofalowych. Nie był jednak jedynym wynalazcą radia. W rzeczywistości Nikola Tesla, kolejna wielka postać, która przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych w 1884 r., Wprowadziła teoretyczny model radia przed Marconim.

Kolejnym pretendentem do tronu tej technologii jest JC Bose. W 1896 r. Zademonstrował transmisję radiową brytyjskiemu gubernatorowi generalnemu w Kalkucie. Co ciekawe, transmisja odbyła się na dystansie około 6 kilometrów. W rzeczywistości jego instrument był podłączony do detektora telefonu.

W rzeczywistości Bose zajmował się problemem penetracji wody, ścian lub gór. W rzeczywistości Cohere of Marconi jest uważany za taki sam jak Coherer of Bose. Początkowo Bose wahał się nieco przed zarejestrowaniem patentu, ponieważ wierzył w swobodę wynalazków naukowych. Jednak poprosił o to, gdy niektórzy z jego przyjaciół namówili go do tego w 1901 roku. W 1904 roku otrzymał patent.

Wreszcie nadajniki radiowe stały się znacznie lepsze. Opracowano globalne usługi telegraficzne, ponieważ wczesne nadajniki umożliwiły rozładowanie energii elektrycznej między elektrodami i obwodzie, które powodowały zbyt duże zakłócenia. Te problemy zostały rozwiązane przez De Forest i Alexandersona.

Ty

Krótko mówiąc, przeprowadzono badania mające na celu poprawę transmisji radiowej. W rzeczywistości radio stało się świetnym medium rozrywkowym. Faktem jest, że dzisiejsze postępy technologiczne doprowadziły do ​​powstania radia internetowego. W tej dziedzinie radio satelitarne to kolejny wielki rozwój. Obecnie możesz łatwo słuchać dowolnej międzynarodowej stacji radiowej.