Foreclosures podbiły ten kraj szturmem i niestety jednym z krajów najbardziej dotkniętych kryzysem jest Floryda. Podczas gdy większość właścicieli domów woli starać się zakwalifikować do państwowego programu zmiany przystępności cenowej właściciela domu (HAMP), który jest programem rządowym mającym na celu pomoc właścicielom domów w zmianie miesięcznych rat kredytu hipotecznego, nie wszyscy kwalifikują się Właściciel domu dla (HAMP).

Aby uniknąć egzekwowania prawa i wszystkich związanych z tym konsekwencji, rząd oferuje właścicielom domów program HAFA lub program Alternatywnych wykluczeń z rynku nieruchomości. HAFA nie pozwala właścicielowi domu na utrzymanie domu, ale pomaga właścicielowi domu wyjść z kłopotów finansowych, w których się znajduje. HAFA jest szczególnie pomocny dla właścicieli domów, którzy nie mogą sobie pozwolić na dom nawet po zmianie warunków kredytu.

Program ten pozwala właścicielom domów, którzy nie kwalifikują się do HAMP, do sprzedaży domu przez krótką sprzedaż za mniej niż to, co jest warte, lub do przekazania tytułu własności bankowi w drodze wykluczenia. HAFA ustanowiła szczegółową procedurę z opublikowanymi wytycznymi, które właściciel domu może zastosować, aby zakwalifikować się do HAFA. Te opcje pomogą właścicielom domów uzyskać kredyt, uniknąć ocen braków, uniknąć zgłoszenia upadłości, a także uniknąć wszelkich innych negatywnych pożyczkodawców zgłaszających się do biura kredytowego, a także pozwolić właścicielowi domu na przegrupowanie i rozpoczęcie od nowa, poprzez przywrócenie jego zdolności kredytowej za zakup A w domu w nowych warunkach rynkowych.