Przemysł

Przykładowy format audycji radiowej

By 13 marca 2020 No Comments

Ty i twój gość możecie zadzwonić na swój program do 15 minut przed godziną antenową, aby porozmawiać w ostatniej chwili i upewnić się, że możecie usłyszeć gościa i on cię słyszy. Podczas konfigurowania połączenia możesz i powinieneś skonfigurować go tak, aby był otwarty dla wyciszonych osób. Oczywiście chcesz anulować wyciszenie gościa, gdy tylko pojawi się on na panelu sterowania, aby nawiązać połączenie. Każdy, kto dołączy do rozmowy, zostanie wyciszony. Możesz włączyć lub wyłączyć wyciszenie, jeśli twoje pytania pojawią się w cue pytań, jeśli zadajesz pytania po rozmowie z gościem.

Nie zaczynaj nagrywać programu, zanim zaczniesz go przedstawiać.

Oto podstawowy format talk-show, w którym przeprowadzasz wywiad z gościem, a następnie otwierasz zaproszenie do zadawania pytań od osoby dzwoniącej / uczestników:

o Wyobraź sobie swój program i przedstaw się. . .

Pozdrów swoich słuchaczy i uczestników czatu. . .

(Wpisz nazwę swojego programu i jego treść) Przykład:

To jest (twoje imię) i chciałbym pozdrowić naszych rozmówców i rozmówców (nazwa twojego talk show), gdzie omawiamy wszystko (temat twojego show). Zapytamy (nazwisko twojego gościa / eksperta) od (ich firmy lub strony internetowej) do (kim jest twój gość). Wywiad trwa około XX minut, a następnie odpowiemy na pytania.

o Następnie formalnie przedstaw swojego respondenta - zdanie lub dwa na temat jego pochodzenia, osiągnięć i działalności (lub cokolwiek, co zdecydowałeś Ty i Twój gość).

o Oficjalnie pozdrawiam swojego gościa - Przykład: Witaj (imię gościa), cieszę się, że cię mam (nazwa twojego programu).

o Rozpocznij rozmowę od pytania, w jaki sposób gość zaangażował się w swoją dziedzinę wiedzy, jak długo pracował w swojej dziedzinie itp. Pamiętaj, aby wspomnieć o książkach lub szkoleniach napisanych przez gościa.

o Przejdź do segmentu wywiadu, zadając pytania wypracowane podczas rozmowy przed rozmową z gościem. Twoja rozmowa z gościem / ekspertem nie powinna trwać dłużej niż 30 minut, ale jeśli tak, nie przejmuj się.

o Przed zakończeniem osobistej rozmowy z gościem upewnij się, że podłączyłeś jego produkt lub stronę internetową lub cokolwiek, co reklamują. Jeśli jesteś partnerem, chcesz skonfigurować w swojej domenie stronę przekierowującą, która prowadzi do strony stowarzyszonej w witrynie produktu gościa.

o Otworzyłeś teleprompter po lewej stronie ekranu komputera i panel sterowania TalkShoe po prawej stronie ekranu. Możesz spojrzeć na wskazówkę pytania i powiedzieć nazwę użytkownika z pierwszym pytaniem, które chcesz zadać gościowi.

Jeśli jest to tylko uczestnik czatu, zadaj mu pytanie. Kiedy dzwoniący rozmawia przez telefon, wyłącz wyciszenie i powiedz „Cześć, ty (nazwa użytkownika), chcemy zachować to tutaj na podstawie imienia. Więc z kim rozmawiamy? Powiesz jego imię - a potem powiesz : „” Tablica producenta pokazuje, że masz pytanie dotyczące (użyj skróconej wersji pytania lub jego głównego tematu): „Czy chcesz to dla nas wyjaśnić, czy może rozszerzyć swoje pytanie? „

o Następnie przekaż pytanie swojemu gościowi. Daj swojemu gościowi wystarczająco dużo czasu, aby odpowiedzieć na pytanie. Jeśli jednak słowo kluczowe zawiera wiele pytań, należy je dyplomatycznie skrócić, jeśli odpowiedź zajmie 3–4 minuty, i powiedz „To jest świetne (nazwisko gościa)”. Nadal mamy kilka pytań, które muszą pasować do czasu, który mamy dzisiaj. (Skorzystaj z własnego osądu odnośnie tej taktyki.) Następnie wycisz ostatniego rozmówcę. (Nie przestawaj mówić - przejdź do następnego pytania w słowie kluczowym) i powiedz: „A nasze następne pytanie pochodzi od (Wycisz następnego dzwoniącego pytaniem i zrób to samo dla tego dzwoniącego i jego pytania.

o Po udzieleniu odpowiedzi na pytania lub udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, na które masz czas, przypomnij słuchaczom o produkcie reklamowanym przez gościa oraz o każdej reklamowanej stronie internetowej.

o Przypomnij wszystkim dzwoniącym, jak nazywa się Twój program, kiedy nadawany będzie następny program, kim jest Twój gość i jaki będzie temat dyskusji.

o Wyloguj się, mówiąc: „Cóż, to wszystko na (nazwa twojego programu)”. Chciałbym podziękować naszemu gościowi (imię gościa) i wszystkim naszym uczestnikom pokazu - aż następnym razem będzie to (twoje imię) i powie (cokolwiek Cię złapie).

o Zatrzymaj nagrywanie. Twoje nagranie można zwykle pobrać lub odsłuchać na nośniku Flash w ciągu 24 godzin.

o Możesz pobrać swój program i przesłać go ponownie dla słuchaczy podcastów. (Zobacz Zasoby dotyczące darmowego oprogramowania do edycji).

Możesz sformatować swój program, jak chcesz. Powyższy przykład formatu jest właśnie taki; przykład.