Radio satelitarne jest świetne dla nas, konsumentów. Daje nam wiele okazji do wiadomości, sportu, komedii, muzyki, pogody i innych. Działa prawie wszędzie oprócz stromych ulic kanionu i tuneli. Ponieważ nie działa w tunelach, może to prowadzić do problemów w nagłych wypadkach. Telewizja i zwykłe radia mają system publicznego nadawania, który ostrzega nas o sytuacjach kryzysowych. XM Radio może zrobić to samo. Jedynym problemem jest to, że żaden z nich nie pracuje w tunelu autostrady.

Niedawno przejechałem tunelem Boston po przejechaniu wschodniego wybrzeża. Po przejściu kilku tuneli po drodze zauważyłem, że radio XM zawiodło. Oczywiście nie byłem zaskoczony, ponieważ trudno jest uzyskać sygnał z satelity pod ziemią. Ale za każdym razem, gdy wchodziłem do tunelu, słyszałem naprawdę świetną piosenkę na stacji z lat 80. Tunel Baltimore nie stanowił problemu, nie było ruchu i przepłynąłem; nic wielkiego. W Nowym Jorku tunel zabrał trochę czasu z powodu ruchu, ale kilka minut dłużej, a potem radio znów było złote. Prawdziwy problem tkwił w Bostonie, a ruch uliczny był duży. Spędziłem prawie 20 minut w korku, gdy byłem na Big Dig, bez radia i mojej kolekcji płyt CD w tle i nie mogłem wstać, aby go zdobyć. To sprawiło, że pomyślałem, że musi być lepszy sposób. Radio XM ma niewielkie opóźnienie czasowe, więc możesz przejechać przejazdy pod autostradą bez przerywania muzyki lub wiadomości na jednym z ponad 200 kanałów. Jeśli jednak jedziesz długimi tunelami lub kanionami, często tracisz sygnał, ponieważ nie masz bezpośredniej linii wzroku do satelity.

To, co proponuję, jest jednym z dwóch sposobów. A.) Zezwalamy agencjom rządowym na używanie wszystkich możliwych kanałów wszystkich radiotelefonów satelitarnych i zwykłych stacji radiowych do odtwarzania zapisanych informacji, lub B.) Używamy przekaźników na końcach takich tuneli, które pozwalają wszystkim użytkownikom radia satelitarnego odbierać sygnał w tunelu. Jeśli wybierzemy opcję „A”, agencje rządowe będą licencjonować korzystanie z tych częstotliwości sygnałów bezpłatnie z ograniczeniem do szybkiej reklamy jedno- lub dwuliniowej wraz z publicznym ogłoszeniem, na przykład:

„Radio XM przedstawia następujące oświadczenie z Great State of MerryLand: Podczas jazdy tunelem Baltimore należy pozostać na swoim pasie i jechać ze stałą prędkością 45 mil na godzinę, gdy pozwala na to ruch drogowy. Zawsze zwracaj uwagę Kierowcy w Twojej okolicy Jeśli zauważysz coś nietypowego, zadzwoń do Maryland Highway Patrol w celu uzyskania informacji, nasz status alarmu jest dzisiaj podwyższony, a my polegamy na tobie, że jesteś naszym wzrokiem i uszami, jeśli znajdziesz podejrzane zachowanie zadzwoń proszę i dziękuję za uczynienie Maryland doskonałym miejscem, proszę jeźdźcie ładnie i bądźcie uprzejmi przez cały czas, dzięki. To było publiczne ogłoszenie od XM Radio i Maryland Highway Patrol and Toll Transit Authority ”.

Jeśli wybierzemy opcję „B”, musimy zezwolić władzom na włamanie się do programu radiowego podczas ruchu w tunelu podczas dużego ruchu, alarmów bursztynowych, zbiegów lub podczas podwyższonego alarmu. Pomyśl o tym.